DEFRO.in.UA DEFRO.in.UA office@idea.uz.ua office@idea.uz.ua MTC +38 050 338 53 40 КИЇВСТАР +38 097 583 74 31

Газоплазмова різка

Використання плазмової дуги, що дозволяє різку всіх матеріалів, які проводять електрику, у виробництві почалося в 50-х роках минулого століття. Розвиток технології різки і спеціальних пристроїв дозволило розширити обсяги використання плазмової різки - з широко використовуваної до цього часу різки аустенітної сталі і легких сплавів на сталі леговані. Гігантський розвиток цієї технології призвів до того, що при певних умовах плазмова різка створювала конкуренцію для таких процесів як наприклад лазерна різка чи газова різка. Більше того, залежно від величини продукції, необхідної якості поверхні і повторюваності розмірів, процес різки може проводитися в режимі мануальному, напівавтоматичному і автоматичному (CNC).

Газ, що створює плазму, переходячи через електричну дугу, яка виникає між електродами, піддається іонізації і завдяки сильно сконцентрованій потужності створюється струмінь плазми (іонізованого газу). Сопло, вмонтоване в пальник, збирає плазмову дугу. Охолоджувані стінки сопла звужують струмінь. Висока температура в ядрі плазмової дуги і дуже висока швидкість проходження плазми (кінетична енергія) призводять до топки матеріалу і видування його з щілини. Газ, що створює плазму, повинен мати високу ентальпію і високу теплову провідність, як можна з більш низьким рівнем дисоціації та іонізації, а також великою вагою частинок.

DSCF3050

    Для плазмової різки використовуються:

 • аргон - ідеальний газ для роботи з плазмовою дугою, використовується разом з воднем
 • водень - для різки аустенітної сталі і легких сплавів, використовується разом з аргоном і азотом
 • азот - забезпечує різку на великій швидкості без окислення по краях і обмежує появу звисів
 • кисень - використовується для ефективної різки легованої сталі, гарантує отримання гладкої поверхні на матеріалі, без звисів і оксидів

Операцію вирізання можна виконувати під шаром води, що значно знижує рівень шуму. Процес плазмової різки полягає в плавці та видалення матеріалу з щілини сильно сконцентрованою плазмовою електричною дугою, яка з'являється між тугоплавким електродом і матеріалом. Плазмова електрична дуга є сильно іонізованим газом сильної електричної енергії, який переміщається з сопла, яке звужує його в напрямку щілини різки зі швидкістю близькою до швидкості звуку. Температура струменя плазми залежить від напруги електрики, рівня звуження дуги і типу і складу плазмового газу, складаючи від 10 000 до 30 000 К. Для плазмової різки використовується тільки постійний струм з негативною полярністю, що отримується від випрямлячів або інверторних джерел струму. Можлива різка всіх матеріалів, які проводять електричний струм. Процес плазмової різки використовується для різки ручної, механічної і автоматичної (роботами), сталі і кольорових металів на великій швидкості. Завдяки високій температурі плазмової дуги різка починається відразу, без підігріву.

DSCF3292

Перевагами плазмової різки є:

 • велика гладкість поверхні зрізу
 • точний і повторюваний струмінь дуги незалежно від наявності на металі шару іржі або лаку
 • збільшений термін служби елементів завдяки використанню відповідних систем
 • у великій мірі автоматизована різка завдяки машинним системам
 • обмежений простір різки - дуже незначний вплив температури на весь матеріал завдяки високій швидкості і обмеженим впливом температури
 • тонкий розріз
 • можливість різки тонких матеріалів без загорання
МПП Ідея МПП "Ідея", Україна, м.Ужгород, вул.Болгарська, 10Б
тел./факс +38 0312 612863, моб.тел. +38 050 338 53 40